مزونیدلینگ
جوانسازی و رفع چروکهای ریز
درمان جای جوش
درمان اسکار زخم
ضدلک
روشن و شفاف کردن پوست
بسته شدن منافذ پوست

میکرونیدلینگ که به درمان تحریک کلاژن سازی یا PCI (Percutaneous Collagen Induction Therapy) نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته می گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌ باشد. این کار با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و نازک مخصوص نیدلینگ انجام می شود که بانفوذ به پوست باعث تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست می گردد .
مزونیدلینگ با افزودن کوکتل های تقویت کننده و جوانساز و ضدلک تأثیر این متد درمانی را چندین برابر میکند ، زیرا با ایجاد منافذ میکرومتری در نیدلینگ ، جذب دارو چند برابر می شود و با تخریب سلول های پیر و آسیب دیده، باعث جایگزین شدن سلولهای جدید و جوان می گردد .
بدین ترتیب پوستی جوان و شاداب جایگزین پوست قبلی می گردد .مزونیدلینگ می بایست بین ۴ تا ۶ جلسه با فاصله یک ماه انجام شود تا حداکثر اثربخشی را داشته باشد گرچه آثار مثبت آن یک هفته پس از اولین جلسه نیز قابل رویت می باشد .

چه افرادی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند

با وجود اینکه این روش غیرتهاجمی و بی عارضه است اما برخی افراد نباید میکرونیدلینگ انجام دهند

این افراد شامل :
زنان باردار و شیرده
سابقه بیماریهای خونریزی دهنده مثل هموفیلی
سابقه مصرف آسپیرین و داروی ضدانعقاد در یک هفته گذشته
وجود جوش چرکی یا عفونت فعال در محل میکرونیدلینگ
سابقه مشکلات قبلی در ترمیم زخم
دیابت
. سر موی مزونیدلینگ
یکی دیکر از راههای مزوتراپی مو استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ است در این روش کوکتل تقویت کننده و رشددهنده مو روی پوست سر ریخته میشود و با استفاده از نیدلینگ به عمق پوست تزریق میشود . این روش در افرادیکه آستانه درد پایینتری دارند بیشتر قابل پذیرش می باشد


مرتبط